אז למה פייסבוק קונה את?/עודד ירון Whatsapp

February 20, 2014 1:00 am0 commentsViews: 21

עם 450 מיליון משתמשים, ומיליון מצטרפים מדי יום, ווטסאפ צומחת במהירות בקרב קהלים שפייסבוק מתקשה להגיע אליהם

ההודעה על כך שפייסבוק רוכשת את וואטסאפ בסכום בלתי נתפס של 16 מיליארד דולר התפשטה ברשת סמוך לחצות הלילה (חמישי) ותפסה רבים בהפתעה. אולם, ההגיון שמאחורי הרכישה הוא די ברור. הרשת, שמתחילה לאבד מהפופולריות שלה בקרב הקהל הצעיר החשוב מחפשת דרכים חזרה לליבו. זאת בנוסף לאפשרות להגיע למאות מיליוני משתמשים נוספים ברחבי העולם.

סקרים ומחקרים גילו בשנה שעברה שפייסבוק היא כבר לא הדבר הנוצץ ביותר בארגז האפליקציות של בני הנוער. קהל המשתמשים הצעירים גילה בשנים האחרונות שהוא לא מחויב להישאר בפלטפורמה אחת, בעיקר אם היא הפכה למקבילה הווירטואלית של השולחן המשפחתי בארוחת יום שישי. רבים מהם נותרים אמנם ברשת לצורך קשר עם המשפחה, אבל הם מעדיפים לקיים את הקשר עם חבריהם בדרכים אחרות, כמו סנאפצ’ט, אינסטגרם וכמובן וואטסאפ.

בפייסבוק יודעים שאם הם יקפאו על השמרים ויקוו שהצעירים יישארו, הם עלולים להתאכזב מרה, ועל כן הם רכשו ב-2012 את אינסטגרם ולאחר מכן ניסו, על פי דיווחים, לרכוש את סנאפצ’ט. לבסוף, הלילה התברר שהם שפכו סכום כסף אדיר כדי לרכוש את הרשת הצומחת מכולן.

Slider

מייסד פייסבוק, מארק צוקרברג. צילום: אי–פי

הרכישה של Whatsapp תאפשר לפייסבוק להמשיך את החיבור לאותו קהל צעיר, אבל לא רק אליו. על פי הנתונים שחשפה פייסבוק, לוואטסאפ יש יותר מ-450 משתמשים, להם נוספים יותר ממיליון איש מדי יום. בקצב צמיחה כזה היא עשויה להגיע למיליארד משתמשים תוך פחות משנתיים.

לכתבה המלאה הקישו

Leave a Reply


Scroll Up