באיחור של כחצי שנה: תושב רפיח גילה שגורי אריות הם לא מתנה לנכדים מאת שירלי סיידלר

July 5, 2015 3:02 pm0 commentsViews: 423

תושב העיר קנה את הגורים לנכדיו לאחר שגן החיות המקומי קרס כלכלית, אך הסכנה לשלום המשפחה והמעמסה הכלכלית, שכמעט הכריעה גם אותו, אילצו אותו לוותר עליהם

lion-1

שני גורי אריות שהוחזקו עד לאחרונה ברצועת עזה, הועברו היום (ראשון) לשיקום בגן חיות בירדן, לאחר שהבעלים לא יכול היה להחזיק בהם.

הארגון האוסטרי למען זכויות בעלי חיים “four paws” פנה לאחרונה לישראל בבקשה להעביר את הגורים במעבר ארז, לאחר שהבעלים שלהם הגיע בעצמו למעבר ארז ביום שישי האחרון, ולא הצליח להעביר אותם בעצמו

הגורים, כיום בני חמישה חודשים, נרכשו על ידי סעדי ג’מאל, תושב מחנה הפליטים ברפיח, לאחר שגן החיות המקומי הגיע לפשיטת רגל. ג’מאל קנה אותם כמתנה לנכדיו, שגידלו את הגורים כחיות מחמד, מה שהביא את המשפחה לקריסה כלכלית בשל העלויות הגבולות של הטיפול בהם. יתרה מזו, נקבע כי הגורים- מונה ומקס –  שמתגוררים באותו בית עם המשפחה מהווה סכנה לבני הבית, ולשאר תושבי מחנה הפליטים.

ביחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים נערכו להעברת הנוסעים, שהתקיים במבצע לוגיסטי של הארגון האוסטרי יחד עם מנהלת התיאום והקישור בעזה. לאחר קבלת הגורים בישראל הם הועברו דרך מעבר אלנבי למרכז טיפול ושיקום בירדן.

בנובמבר 2013 נולדו בגן החיות בסן שבצפון רצועת עזה שני אריות, והיו לשני האריות הראשונים שנולדו בשטח הרצועה. הגורים נקראו פאג’ר וסג’יל, על שם שתי הרקטות שבידי חמאס, והם צאצאים לזוג אריות שהוברחו שנים קודם לכן ממצרים לרצועה דרך מנהרה. למרות שהזרוע הצבאית של חמאס התהדרה בהישג ואמרה שזה יביא לחיוך על פני ילדי עזה, ימים ספורים אחרי הולדתם מתו פאג’ר וסג’יל ממחלה בגן החיות, לאחר שהצוות במקום לא ידע כיצד להתמודד עם גורים בני יומם.

lion-2

Leave a Reply


Scroll Up