היום לפני שישראל חוגגת את יום העצמאות מאת נורית גרינגר

April 11, 2015 11:28 pm0 commentsViews: 294

yom-azikaron-4

שראל חוגגת את יום הולדתה ה-67. יום הזכרון לחללי מערכות ישראל 2015-יום רביעי, 22 באפריל, 2015-ג’ באייר התשע”ה וכל יום חמישי, 23 אפריל, 2015-ד’ באייר התשע”ה

יום זה נקרא יום הזיכרון, היום שבו כל מדינת ישראל וישראלי והודים ברחבי העולם עומדים לדום לדקה לזכרם של הנופלים. אבל זה לא הכל
מה אנחנו זוכרים באופן רשמי?

ביום זה אנחנו, באופן רשמי, מנציחים את כל אלה שאנחנו לא מכירים, אבל הם עשו את הקורבן האולטימטיבי ונתנו את חייהם עבורך ועבורי.

אנחנו עומדים זה לצד זה ותומכים באלה שאיבדו את יקירם בקרב או פיגוע התאבדות, והם מנציחים אותו או אותה בכל יום בשנה.

זהו גם יום של חרטה ובקשת סליחה.

יום של חרטה שישראל צריכה להמשיך להילחם על קיומה.

יום להתנצל לבנינו ובנותינו שנלחמו כל כך קשה כדי להגן על אדמות המדינה שלנו ולאחר מכן כמה פוליטיקאים ניהלו משא ומתן על אדמות יקרות אלה, השייכות לנו, העם, כאילו הן רכושם ונתנו אותן לאויב.

יום הזיכרון הוא יום של תודה.

אנחנו מודים לחיילים ששומרים על ישראל בטוחה, ובכך מאפשרים למיליוני ישראלים לישון בלילה בשקט וביטחה.yom-azikaron-2

יום להודות לחיילים ששומרים, בזמנים קשים, על מורל ציבורי לאומי גבוה.

יום המיועד להודות לתיאודור הרצל ואלה שבאו אחריו והלכו בעיקבותיו על שחזו וייסדו את המדינה היהודית.

יום להודות על 67 שנות עצמאות קהילתית יהודית; להודות שאנחנו יכולים לומר תודה לכל אלה שעשו ועושים שמדינת ישראל קיימת וברת קיימה.

יום להודות לישראל היפה ותוססת שמנחילה גאווה בליבו של כל יהודי לכל יהודי בעולם ויוצרת עבור כל יהודי בעולם את המצב לחיות ללא פחד.

יום להגיד תודה שאנחנו מסוגלים לומר, כולנו ישראל.

יום הזיכרון הוא יום שבו אנו נזכרים ויודעים שלכל הישראלים החיים בארץ ישראל ולישראלים ויהודים המתגוררים בארבע פינות העולם יש ערבות הדדית.

יום שבו אנחנו עומדים ללא תנועה בבוקר כשהאזעקה נשמעת ובוכים ומתאבלים במשך היום ובערב אנחנו יוצאים לרחובות לחגוג את שמחות עצמאותנו.

ביום הזיכרון אנו חווים עצב ושמחה שזורים. מפני שאלה שאנחנו מזכירים וזוכרים הקריבו את חייהם כדי שנוכל לחגוג את אושר עצמאותינו המחודשת. יום שאותו אנחנו, היהודים, חייבים לחגוג היות ואלה שהקריבו את חייהם צופים עלינו מלמעלה ומחייכים, בגאווה, יחד איתנו.

חייבים אתם לבוא ולהשתתף ביום הזיכרון לחללי צה”ל וביום העצמאות, יום שבו אנחנו חוגגים את מדינת ישראל הנהדרת שלא מפסיקה לתת לנו נחת לאומי של משמעות, הנאה, סיפוק וגאות הדר.

אני מסיימת בתפילה: אדיר במרום, יהי רצון מלפניך שתשים עלינו ועל כל עמך בית ישראל, חיים וברכה למשמרת שלום. רבונו של עולם, השקיפה ממעון קדשך מן השמים, וברך את עמך את ישראל, ואת האדמה אשר נתתה לנו, כאשר נשבעת לאבותינו, ארץ זבת

חלב ודבש. ~ מברכת הכוהנים בסידור התפילה.

yom-azikaron-3

Leave a Reply


Scroll Up