חגיגת אחווה: המצעד היהודי העולמי הגיע לראשונה לירושלים מאת צביקה קליין  

December 4, 2018 2:05 pm0 commentsViews: 152

צעדת “ביחד – צועדים עם יהדות התפוצות” כללה אלפי משתתפים, מתנפחים שיובאו מצעדת “מייסיס” המסורתית בניו-יורק, נציגים אמריקנים וישראלים ועוד

הצעדה בגן הפעמון. צילום: נועם ריבקין, יח”צ

אלפי צעירים, תנועות נוער, ארגונים יהודיים מהארץ ומהעולם, חיילי צה״ל ועוד מאות אורחים מכל רחבי העולם צעדו אמש (ב’) בירושלים בצעדת הענק “ביחד – צועדים עם יהדות התפוצות” ביוזמת משרד התפוצות, בשותפות משרד החינוך, המשרד לענייני ירושלים ומורשת והסוכנות היהודית. המצעד היהודי העולמי הראשון הוזנק מגן הפעמון על ידי שגריר ארה”ב בישראל, דיוויד פרידמן ושר החינוך והתפוצות, נפתלי בנט. הוא כלל בלוני ענק שהגיעו במיוחד מארה”ב, משאיות, מכוניות עתיקות ומיצגים מרהיבים וצעד עד לבריכת הסולטן, שם הסתיים בהדלקת נרות חגיגית של השגריר פרידמן, השר בנט, ח״כ יאיר לפיד, ח״כ עליזה לביא, ח״כ שולי מועלם ועוד, ובמופעי ענק של הזמרים מתיסיהו ונצ’י נצ’.

כאמור, בין השאר ניתן היה לראות בלוני ענק, שיובאו מצעדת מייסיס המסורתית במנהטן, בצורת דרדסים, דרקונים ועוד. אך בנוסף לאלו גם נוצרו מתנפחים חדשים המיועדים אך ורק לצעדה זו: בובת ענק של חייל צה”ל ובובות אחרות עם סמלים יהודיים וישראליים כאחד.

השר נפתלי בנט אמר באירוע: “אנחנו היום עושים היסטוריה – המצעד היהודי העולמי הראשון. המשמעות של להיות יהודי היא שכאשר יש יהודי בפיטסבורג שנפגע, כואב לנו בארץ ישראל. יש בית אחד לכל יהודי העולם והבית הזה הוא מדינת ישראל, אנחנו מצדיעים היום ליהודי כל העולם ואומרים להם: אחים אנחנו”. ח”כ יאיר לפיד הוסיף: “להיות יהודי זה להיות חלק ממשהו גדול ממך, להיות חלק ממדינת ישראל”.

המתנפחים בצעדה. צילום: נועם ריבקין, יח”צ

המצעד התקיים זו השנה הראשונה ואמור להיות תחילתה של מסורת שנתית של הבעת תמיכה מרשימה של ישראל ביהדות התפוצות.

Leave a Reply


Scroll Up