טרנד המגורים החדש שאתם חייבים להכיר

May 27, 2019 12:12 pm0 commentsViews: 8

לאחר שנים שבהן השכונות החדשות נבנו הרחק ממרכזי הערים וכללו אך ורק מגורים כך שהדיירים נאלצו לנסוע ברכב כדי לערוך קניות בסופרמרקט או לבלות בבית קפה – הצמידות של בנייני המגורים לשטחי המסחר חוזרת להיות פופולרית

תגיות: נדל”ן יהוד – מונוסון פרויקטים חדשים פרויקטים במרכז הארץ אאורה הגנים התלויים מגורים במרכזי

במארס 2018 פורסם דוח של ארגון OECD על מצב הכלכלה הישראלית ל-2017 – בו נכתב כי “ישראל הפכה למדינה עם בעיית הפקקים החמורה ביותר ב-OECD, וזה רק יתגבר”. במציאות שבה הפקקים בכבישי ישראל, בדגש על אזור המרכז וירושלים, הולכים ומתגברים וללא צפי לשיפור בשנים הקרובות, יותר ויותר ישראלים מבקשים להתגורר באזורים המציעים להם שלל שירותים, מחנויות נוחות ועד מכוני יופי, מרכזי חוגים, מרפאות, בתי קפה ועוד. כך, הם לא צריכים להוציא את הרכב מהחניה ולעמוד בפקקים כאשר הם רוצים לקנות מצרכים לארוחת ערב, לגשת לייעוץ רפואי או לבלות עם המשפחה בבית קפה או מסעדה.

עובדה זו תואמת את המגמה של עירוב שימושים בערים הגדולות בעולם, כלומר, מתחמים הכוללים מגורים, מסחר ומשרדים זה לצד זה. זאת, בניגוד לתפישה הפרברית שהיתה מקובלת שנים ארוכות בארה”ב, למשל – של שכונות שלמות הכוללות אך ורק בתי מגורים ומרוחקות ממרכזי התעסוקה, המסחר והבילוי במרכז העיר.

חשוב לציין שבעשורים הראשונים של מדינת ישראל, נבנו מרכזי הערים גם כן בשיטת עירוב השימושים – כאשר לאיש כמעט לא היה רכב פרטי, מיקום החנויות ממש מתחת לבית, או במרחק הליכה קצר, היה אידיאלי. גם כיום ניתן לראות אזורים ותיקים כאלה, ששומרים על רוח תוססת ונהנים מתנועה ערה של עוברים ושבים, לא מעט מהם מקומיים, כמו למשל מרכז תל אביב, מרכז קרית אונו ועוד. מקומות אלו נמצאים בתהליך מואץ של התחדשות עירונית.

ואולם, בעשורים האחרונים, התרחקו השכונות החדשות שנבנו בישראל ממרכזי הערים, ונוצר מעין ניתוק בין אזורי המגורים, שלא כללו שירותים נוספים. עם זאת, כיום, הגישה השתנתה וזאת בעקבות הגידול המואץ באוכלוסייה למול תשתיות שלא התפתחו באותו קצב. גישת עירוב השימושים שבה וצוברת פופולריות גם בישראל – והיתרונות שלה מתגלים מחדשהדמיה: VIEWPOINT

דוגמה לשכונה מסוג זה ניתן לראות במרכז העיר יהוד, שם משלימה כעת חברת אאורה את פרויקט “הגנים התלויים”. השכונה כוללת בנייני מגורים מודרניים המשתלבים היטב בסביבה ירוקה ומותאמת למשפחות. כעת משווקת אאורה את השלב האחרון בפרויקט שבישר על תחילת המהפך שמרכז יהוד – מונוסון עובר, קיומם של שטחי מסחר איכותיים, כחלק מהפרויקט, יאפשר לדיירים ליהנות מחוויה נוחה, איכותית ומפנקת, כמקובל במרכזי הערים בעולם וכל זאת במחיר נגיש, של עד 2.2 מ’ ₪ לדירת 4 חדרים. כך, מצטרפת יהוד- מונוסון למגמה שניתן לראות גם בתל אביב, רמת גן, קריית אונו, גבעתיים, חדרה וערים נוספות – התחדשות של מרכזי הערים, עם בנייה של מגדלי מגורים לצד מרכזי מסחר.

 “יקר להחזיק שתי מכוניות לכל משפחה”

“לישראלים נמאס להזיז את הרכב בשביל לנסוע לסופר או לבית הקפה ויקר להם להחזיק שתי מכוניות לפחות לכל משפחה בגלל שהכל רחוק משכונות המגורים”, אומר אטרקצ’י יעקב מנכ”ל ובעלים של חברת אאורה. “כשמוסיפים למשוואה הזו את הפקקים, ברור מדוע יותר ויותר אנשים מחפשים מקום עבודה קרוב לביתם ומעדיפים שכונה שמציעה להם אפשרויות של תרבות, בילוי ומסחר בשעות אחר הצהרים ובימי שישי”.

“באירופה כבר יודעים שנוח מאוד להתגורר מעל מתחמי מסחר שמתוכננים כדי לענות על הצרכים של הדיירים באזור. כך למשל, חנויות, חדרי כושר ובתי קפה שממוקמים ממש מתחת לבית, משפרים את איכות החיים ומפחיתים מאוד את הזמן שאנחנו נדרשים לעמוד בפקקים. מכל הסיבות הללו, פרויקטים שכוללים עירוב שימושים זוכים לפופולריות בתקופה האחרונה ואנו מעריכים כי היא צפויה לגדול בשנים הקרובות”, מסכם מנכ”ל ובעלים חברת אאורה יעקב אטרקצ’י.

Leave a Reply


Scroll Up