ישראלים הקימו מזנון לרופאים במיאמי: “זו ההסברה הכי טובה”

May 2, 2020 3:37 pm0 commentsViews: 163

כתף אל כתף, מתנדבים יהודים וערבים הקימו מטבח ישראלי נייד בבית חולים בפלורידה, ומאכילים את צוותי הרפואה באלפי מנות פלאפל, חומוס וקוסקוס. “חשבו שאני מטורף, אבל אנחנו יודעים להעריך מי שבחזית”

איתמר אייכנר ורועי רובינשטייןפורסם:  01.05.20 , 20:37

מתנדבים ישראלים הקימו במיאמי שבארצות הברית מטבח ישראלי נייד, ומאכילים באלפי מנות את צוותי הרפואה המקומיים שנלחמים בקורונה.

המטבח הנייד

בימים כתיקונם המטבח הנייד מאכיל עשרות ילדים ישראלים חולים שמגיעים לטייל בארה”ב, אך הפעם החליט פעיל ההסברה הישראלית ג’ו זבולוני להירתם יחד עם עשרה מתנדבים נוספים למען הצוותים הרפואיים. מדי יום מקבלים העובדים פלאפל, צ’יפס, מרק קוסקוס עם ירקות, סטייקים, סלמון ונודלס. גם רשתות הטלוויזיה המקומיות דיווחו על המטבח הישראלי שמשמח את הרופאים ואת השוטרים.

זבולוני בן ה-47, ירושלמי במקור, גדל בארה”ב ומתגורר באזור מיאמי, שם מפעיל כמה עסקים פרטיים. עם פרוץ המשבר החליט זבולוני להקים את המטבח בבית החולים ג’קסון, ולחלק מדי יום 1,000 ארוחות לעובדים. “הם הגיבורים האמיתיים, גיבורי הקהילה שמסכנים את חייהם בחזית הראשונה במאבק במגפה. רצינו להראות אהבה ותמיכה לצוותים האלה וזה המעט שאנחנו יכולים לעשות”, אמר.

ג’ו ומוחמד

בשיחה עם ynet סיפר זבולוני איך נוצר הקשר עם בית החולים האמריקני: “רציתי לעשות משהו עם בתי חולים אבל רובם היו עסוקים מאוד, ולאחר יומיים קיבלתי טלפון מאחות ישראלית שעובדת בג’קסון והתקשרה אליי כי היה לה חולה ישראלי שהגיע להשתלת כבד ולא הייתה לו משפחה פה. בגלל הקורונה בית החולים אמרו שבלי התמיכה הם לא ינתחו אותו. לא היה לו תקציב לשלם למישהו, אז שמחתי לעזור לו והבאתי לו סייעת.

“התחלתי לדבר עם האחות וביקשתי שתקשר אותי להנהלה והיא העלתה את מנכ”ל בית החולים שחשב שאני מטורף. הוא התחיל לשאול שאלות ואמרתי לו ‘רק תן לי מקום למטבח שדה ובין 11:00 ל-15:00 אני אוציא לכם 300 ארוחות בכל שעה”.

בין השאר, גייס זבולוני למשימה את מחמוד, יפואי במקור שפתח במיאמי מסעדת גריל ישראלית כשרה בשם “חומוס אחלה”. זבולון סיפר כי הוא פנה למחמוד כשרצה לקנות חומוס, אך הוא סירב לקחת תשלום.

“כשהוא הבין מה אני הולך לעשות הוא סירב למכור לי”, סיפר זבולון. “אני לא צריך להזכיר לכם מה המסעדות עוברות כאן עם כל הקורונה הזאת וגם המסעדה שלו עוברת קשיים כלכליים עצומים. למרות הכל, לא רק שחמודי, כמו שאנחנו קוראים לו, תרם את החומוס, הוא עזב את המסעדה שלו והביא איתו עוד שלושה עובדים שנתנו לי גב בבישולים”.

עוד הוסיף: “חמודי הוא ישראלי גאה שאוהב את ישראל, תומך בצה”ל, מחובר לקהילה שלנו ותמיד שם עבור ניצולי השואה, הנזקקים, ילדים חולים ומה לא. הוא שר את “התקווה” וחגג איתנו את יום העצמאות של ישראל עם הרבה התרגשות ושמחה ועם האש בעיניים שתמצאו רק אצל אוהבי ישראל כמוני וכמוכם.

“הראינו לאמריקה את ישראל היפה”, הוסיף זבולוני, שהמטבח הנייד שלו מעוטר בדגלי ישראל וארה”ב. בפוסט שפרסם בפייסבוק הוסיף: “כשהאנטישמים בעולם מנסים לכבות את האור הענק הזה שקוראים לו עם ישראל, אני תמיד אדאג להדליק אותו בעוצמה כזאת עד שהם יסתנוורו ויעשו פרסה. זה ללא ספק אחד הפרויקטים הכי חשובים שלי. עם ישראל חי”.

לדבריו, “אנחנו הישראלים יודעים להעריך אנשים בחזית, וצוותי הרפואה נלחמים באויב שלא נראה ומסכנים את חייהם בכל יום. לרבים מהם יש הלם קרב, רק לפני יומיים התאבדה רופאה בניו יורק”.

“שמנו דגלי ישראל ואנשים רואים אותנו, זו ההסברה הכי טובה לישראל”, הוסיף זבולוני. “ביום רביעי אפילו עשינו מסיבת עצמאות שם, לקחנו 40 אופנועים, שמנו עליהם דגלים ועשינו סיבובים סביב בית החולים. כנראה נמשיך גם בשבוע הבא, אבל זה תלוי בכמות המתנדבים שתהיה לנו”.

“רופאים ואחיות תמיד נותנים ולא מצפים לתמורה”, אמרה האחות הראשית בבית החולים, קרול ביגס. “לראות את הקהילה ואנשים שבאים ורוצים להראות אהבה ולדאוג לנו – זה נוגע ללב”.

Leave a Reply


Scroll Up