“כל מה שמציג עמדת ישראל נחשב תעמולה

December 28, 2015 1:17 pm0 commentsViews: 148

eldad-bek

כתב ידיעות אחרונות אלדד בק: “כתבים שברור שהם לא עושים את עבודתם בצורה אתית אלה בצורה אידיאולוגית לא צריכים לקבל תעודת עיתונאי ולא צריכים להיות פה”   “אנחנו נמצאים במצב של אקטיביזם תקשורתי נגד ישראל שגולש לעיתים קרובות לאנטישמיות

▪  ▪  ▪

“אנחנו נמצאים במצב ברור מאוד-מאוד מבחינת הדיווח הבינלאומי על ישראל. אנחנו כבר לא נמצאים במצב של דיווח חד-צדדי ומגמתי על ישראל, אנו נמצאים במצב של אקטיביזם תקשורתי נגד ישראל שגולש לעיתים מאוד קרובות לאנטישמיות ואנחנו לא מדברים על זה מספיק, לא מדברים על זה בכלל”, כך אמר אלדד בק שליח ידיעות אחרונות באירופה, בכינוס שהתקיים (יום ב’, 28.12.15) באוניברסיטת חיפה, שעסק באתגרי ההסברה של מדינת ישראל.

לדברי בק, יש להעניש באופן נקודתי עיתונאים שמדווחים באופן מודע וברור נגד מדינת ישראל. “אי-אפשר על דעת עצמנו להעניש עיתונאים או עיתונים. יש לאסוף את החומר התעמולתי המפורסם נגד מדינת ישראל באופן שיטתי ועובדתי. ברגע שיש לנו מקרים מוכחים, הרשויות צריכות לפעול נגד זה. כתבים שברור שהם לא עושים את עבודתם בצורה אתית אלה בצורה אידיאולוגית לא צריכים לקבל תעודת עיתונאי ולא צריכים להיות פה ולעשות את העבודה כאן. הדבר גם תקף לגבי כלי תקשורת שבאופן מוכח מתעסקים בתעמולה אנטי ישראלית”, אמר.

עוד הוסיף בק, כי אנו נמצאים במלחמה אידיאולוגית תקשורתית נגד ישראל: “לא מוכנים לשמוע את הצד שלנו, שוב ושוב מובאים רק אנשים הטוענים כי מדינת ישראל הוא הדבר האיום ביותר שקיים על פני האדמה, דבר המצריך חרם. כל מה שמציג את העמדה הישראלית נחשב בתור תעמולה, ולכן אין לו מקום בתקשורת”.

בק אמר עוד, שלמרות הפסימיות, בשנתיים האחרונות חל שיפור מבחינת ההתמודדות של מדינת ישראל מול המלחמה התקשורתית נגדה. “בשנים האחרונות, מאז תחילתו של אביב העמים הערבי, העבודה שלנו נעשתה במידה מסוימת יותר קלה, כי אנשים מאוד מבולבלים, כל מה שהם חשבו שהוא ברור ומובן מאליו הוא כבר לא. פתאום להסברים של הישראלים יש אולי איזה היגיון”.

אלדד בק קיבל אתמול את האות השנתי של תוכנית “שגרירים ברשת” של אוניברסיטת חיפה על פעילותו נגד אנטישמיות ודה-לגיטימציה של מדינת ישראל. “שגרירים ברשת” היא התוכנית האקדמית היחידה בישראל שעוסקת בהסברה הישראלית, בעיקר ברשת האינטרנט.

“בעבודתו מדווח בק באופן ייחודי על האירועים בגרמניה בפרט ובאירופה בכלל, מה שמעניק תובנות חדשות ומורכבות ליחסים שבין ישראל ומדינות אירופה. בעבודתו העיתונאית מתאר בק את האתגרים העומדים בפני ישראל במאבקה נגד אנטישמיות, דה-לגיטימציה ומאבקה נגד תנועת ה-BDS מבלי חשש להביע את עמדתו”, נכתב בנימוקים.

“במשך שנים מסקר אלדד בק באופן מקצועי וללא פניות את מערכת היחסים בין ישראל ואירופה – על היבטיה החיובים והיבטיה השליליים. בתור עיתונאי שאינו חושש מהאמת, תרם בק רבות כדי לחשוף את הקשר שבין אנטישמיות, אנטישמיות חדשה ודה-לגיטימציה של ישראל”, אמר פרופ’ אלי אברהם, ראש תוכנית “שגרירים ברשת”, שארגן את הכינוס הנוכחי.

Leave a Reply


Scroll Up