לגירוש ילדי הפיליפיניות יש סיבה אחת: רשעות טהורה שנובעת מגזענות מאת רוגל אלפרט:

August 20, 2019 9:02 pm0 commentsViews: 2


גירוש הפיליפיניות. טראומה איומה לילדיםצילום: חדשות 12

ישראל מדינה מרושעת. אחרי שלטון של יותר מ-50 שנה על עם אחר, זה לא יכול להיות אחרת. המחשה לרשעות הזו מתקבלת שוב במהלך הקיץ הזה, עם המבצע לגירוש עובדות פיליפיניות שאשרת העבודה שלהן פגה.

מתנגדי הגירוש משווים אותו למקלט שהעניק בגין בזמנו למאות פליטים וייטנאמים, תוך הדגשת לקחי השואה. הסנטימנט הזה נוכח גם בציוצי אהוד ברק, שמטעים כי ישראל הוקמה כדי “שגירוש ילדים כזה לא יהיה”. אבל הוא הווה. מסביר בצלאל סמוטריץ’: “ממש לא, אהוד. התבלבלת. ישראל הוקמה כדי שלעם היהודי יהיה בית לאומי בארץ ישראל”.

 

ישראל הוקמה כדי שגירוש ילדים כזה לא יהיה.
זאת מאורין. תלמידה מוכשרת בכיתה ד׳ חבוקה עם חברתה. מאורין חולמת ושרה בעברית. מאתמול היא בכלא. אני פונה לנשיא רובי ריבלין, לעצור את הגירוש השנוי במחלוקת – לפחות עד הקמת ממשלה אחרי הבחירות. מאורין אינה פצצה מתקתקת. הכרחי לחכות לממשלה נבחרת

 

אכן, זו הסיבה שלשמה הוקמה ישראל. אבל ממתי הבטחת בית לאומי לעם היהודי בארץ ישראל מחייבת התאכזרות לשמה לילדים שגדלו בישראל, חשים עצמם ישראלים ומחוברים לישראל בכל נימי נפשם – רק בגלל שאינם יהודים? הרי ברור לכל שילדי הפיליפיניות אינם מאיימים על הרוב הדמוגרפי היהודי. בניגוד לגירוש הערבים ב-1948, אין צורך בדה-פיליפיניזציה של ישראל ליצירת רוב יהודי.

גירוש הפיליפינים הוא אקט סמלי, נטול כל השלכה לאומית מעשית, שנובע אך ורק מרצון להוכיח את ההגמוניה היהודית בישראל. האבסורד בהתנהגות האכזרית הזו הוא שדווקא מדיניות סיפוח השטחים היא שמאיימת באופן ממשי על הבית הלאומי לעם היהודי בארץ ישראל, בהופכה את ישראל למדינת אפרטהייד דו-לאומית. ההתעקשות לגרש ילדים ישראלים ממוצא פיליפיני ובו בזמן להדק את השליטה הישראלית בגדה המערבית היא סממן של טירוף. לא זו בלבד שישראל ערלת-לב, היא מטומטמת ואובדנית. לרגע מתגנבת ללב המחשבה שמא המדינה עושה לילדי הפיליפינים טובה בכך שהיא חוסכת מהם את הצעדה הארוכה במצעד האיוולת הסמוטריצ’י לעבר החורבן הבלתי נמנע. בטווח הארוך עדיף להם בפיליפינים.

עברו לתצוגת גלריה

הפגנה נגד גירוש המשפחה של מיקה ומאורין, השבוע בתל אביבצילום: מגד גוזני

אבל הלב נקרע מהמחשבה על הגיהינום שחשות כעת מיקה בת ה-13 ומאורין בת העשר, שלומדות בבית הספר בלפור בתל אביב, ועל הוריהן, שמתגוררים בישראל כ-20 (!) שנה. גירוש כזה הוא טראומה איומה לילדים. בטווח הקצר, חייהן ייהרסו כליל. פשען היחיד הוא שאינן יהודיות. הן ישראליות פי מאה יותר מבנות גילן היהודיות המתגוררות בבטחה בארה”ב ושארץ ישראל רשומה על שמן בטאבו.

אבל הגזענות הלאומנית כבר השכיחה מישראל מזמן את עקרונות ההומניזם שהנחו את בגין ביחסו לפליטים הווייטנאמים. וההומניסטים הישראלים חלשים מכדי לסכל את הגירוש. המנגנון הפשיסטי הישראלי עוד יטפל בהם. אחרי שיימאס לו למנוע כניסה לישראל בשל דעות פוליטיות ולגרש ילדים לא יהודים שגדלו כאן – הוא יפנה אל השמאלנים, האויב מבית. ואז יתברר שיש יהודים, ויש יהודים יותר. והם יזכירו להומניסטים מה זה להיות יהודים. בכוח.

 

Leave a Reply


Scroll Up