ליברמן: “גנץ עדיין לא בשל, לא יהיו בחירות רביעיות”

February 28, 2020 10:04 pm0 commentsViews: 39

 

יו”ר ישראל ביתנו הדגיש באולפן ynet שבידיו ההכרעה: “תהיה ממשלה, מאה אחוז”. על נתניהו: “היסטריית הקורונה מפסידה בנוקאאוט להיסטריה ולאמוק שלו. חוץ מהמאבקים המשפטיים שלו לא מעניין אותו כלום” מאת מורן אזולאי ואטילה שומפבי

 

יו”ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, נמנע מלהביע תמיכה באחד הצדדים והטיל על בנימין נתניהו ובני גנץ את האחריות למבוי הסתום ולקיום הבחירות בפעם השלישית. ליברמן שהתארח ב”בליץ הבחירות” של אולפן ynet ארבעה ימים לפני הבחירות לכנסת ה-23, הדגיש כי לא תהיה מערכת בחירות נוספת וציין כי המפתח להרכבת ממשלה נמצא בידיו, והפעם – יוביל להכרעה.

 

“שני ג’נטלמנים שיחד צברו 65 מנדטים ובמקום להקים ממשלת אחדות העדיפו להתווכח מי ראשון, מי שני, מתי רוטציה. אני אשמח ללכת עם הליכוד בלי נתניהו, אבל אני רואה את קמפיין הגעוואלד שלהם וגם את זה של כחול לבן. הגעוואלד האמיתי הוא שיום אחרי הבחירות, גנץ ונתניהו ינסו להקדים אחד את השני ולמכור לחרדים הכול”, אמר.

 

בני גנץ אומר שאי אפשר לסמוך עליך ושברגע האמת תלך עם נתניהו.

“אני יכולתי ללכת עם נתניהו גם אחרי הבחירות בספטמבר וגם אחרי הבחירות באפריל, הוצעה לי חצי המלכות פלוס ועדיין סירבתי. אני חושב שבני גנץ בחור טוב ותו לא. הוא עדיין לא בשל והיחידי שמסוגל לעמוד מול נתניהו בזירה הפוליטית, זה רק אביגדור ליברמן”.

 

אז למה אתה לא מכריז שאתה רץ לראשות הממשלה?

“אני קודם כל רץ להקים ממשלה ציונית-ליברלית, ומה שמעניין אותי זה קווי יסוד, לא תפקידים”.

“לא יהיו בחירות רביעיות”. ליברמן(צילום: אבי מועלם )

 

אז נתניהו צריך ללכת ואז זה תורך?

“היחיד שמסוגל לעמוד ולהתמודד מול נתניהו, גם מבחינת הניסיון וגם מבחינת היכולות, זה אני”.

 

ליברמן הוסיף: “היה איש יותר חכם ממני שאמר ראש ממשלה זה אופציה, זה לא אובססיה. אני לא אובססיבי. אני כן אובססיבי לגבי התחבורה הציבורית בשבת והנישואים האזרחיים, ולגבי גיוס לכולם – גם יהודים, גם מוסלמים וגם נוצרים – בגיל 18 או שירות צבאי חובה או שירות אלטרנטיבי”.

 

לפי הסקרים וניסיון העבר אתה מחזיק במפתח השלטון. יכול להיות שתמורת רוטציה על ראשות הממשלה תספק פיתרון?

“קודם כל אני חוזר ואומר – לא יהיו בחירות רביעיות. המפתח אכן אצלי והפעם נכריע. אני חשבתי אז ואני חושב שגם היום מדינת ישראל, מבחינת האינטרס הלאומי, הייתה חייבת להקים ממשלת אחדות לאומית”.

 

אתה אומר שלא יהיו בחירות רביעיות, אבל לא מוכן לדבר עם הערבים או החרדים, מסביר שגנץ לא מתאים ושעם נתניהו לא תשב. אז על מי תמליץ? 

“קודם כל לא ערבים אלא הרשימה המשותפת, יש שם גם יהודים כשרים למהדרין לצערי כמו עופר כסיף, זו פשוט רשימת תומכי טרור. על החרדים אני חושב שהגיעה העת לתקופת צינון. הם חייבים קצת לשבת על ספסלי האופוזיציה, שתי קדנציות להירגע כי הם חושבים שלעולם חוסן. אנחנו לא נוותר על דברים בסיסיים כמו למשל חינוך עצמאי עם מימון אך ורק בתנאי שילמדו לימודי ליבה”.

 

היית מסכים שהרשימה המשותפת בעצם תיעלם מהמליאה?

“הם לא יכולים להיות פרטנרים, לא בעקיפין ולא במישרין, לא מלמטה ולא מלמעלה. הייתי יכול גם להקים ממשלה עם גנץ בתמיכה או בהימנעות של הרשימה המשותפת אחרי ספטמבר. עובדה שלא עשיתי זאת. גם במצב הזה הוצעה לנו חצי המלכות, אבל לנו יש משנה סדורה ודרך ארץ שקדמה גם לתורה”.

 

ובכל זאת אתה אומר שבנוסחה הבלתי פתירה הזו שאתה מציג כרגע, תהיה לנו ממשלה?

“כן. מאה אחוז. תהיה ממשלה”.

 

– אומר נתניהו שאתה מופעל על ידי גורמים זרים.

“היסטריית הקורונה מפסידה בנוקאאוט להיסטריה ולאמוק של נתניהו. הבנאדם לא רואה בעיניים, הבנאדם היסטרי. חוץ מהמאבקים המשפטיים שלו לא מעניין אותו כלום, ואם לא יהיה לו 61 אני חוזר  ואומר שהוא רץ לסגור עסקת טיעון לפני הקראת כתב האישום בבית משפט”.

 

Leave a Reply


Scroll Up