מיליון מאמינים: כנסייה הכריזה חרם על ישראל

July 4, 2015 3:23 pm0 commentsViews: 239

 

הכנסייה המאוחדת של ישו בה חברים יותר ממיליון איש קיבלה החלטה על החרמת עסקים ישראלים הנמצאים ב”שטחים הכבושים”. ההחלטה על הגדרת ישראל כאפרטהייד לא עברה

הגוף המחוקק העליון של הכנסייה המאוחדת של ישו הצביע היום (ג’) בעד ההחלטה להחרים עסקים הפועלים במה שהוגדר כ”שטחים שישראל כובשת מהפלסטינים”. הקבוצה הפרוטסטנטית הליברלית בעלת 1.1 מיליון חברים היא האחרונה לנקוט בפעולה זו לאחר סדרה של גופים אחרים שנקטו במדיניות של חרם כלפי ישראל.
רוב של 508 מול 124 הצביעו בעד החלטת החרם בעוד 38 נמנעו בישיבה שנערכה בקליבלנד. ההחלטה קובעת כי כל חברי הכנסייה מתבקשים למכור כל מניה שהם מחזיקים בחברה שמרוויחה, ממה שהכניסה מגדירה כ”הפרת זכויות אדם כתוצאה מהכיבוש”. בנוסף הצביעו החברים בעד החרמה של כל מוצרי ישראלי שנעשה ב”שטחים הכבושים”.

church-of-jesus

ההחלטה להשוות את ישראל לאפרטהייד נפלה. הכנסייה המאוחדת של ישו צילום: AFP

פיטר מאקרי מגלובל משרדים, סוכנות שהיא חלק מהכנסייה המאוחדת של ישו, אמר כי ההחלטה “משקפת את הדאגה שלנו מהתופעות החמורות של השפעת הכיבוש הישראלי על העם הפלסטינים כולל פער במתן זכויות”. הכנסייה אישרה את זכותה של ישראל להתקיים כמדינה אבל לצד מדינה פלסטינית “ריבונית ועצמאית”.

דובר משרד החוץ, עמנואל נחשון, אמר שההחלטה של הכנסייה “משקפת פוליטיקה רדיקלית ובשום פנים ואופן לא משקפת עמדה מוסרית או מבוססת מציאות. אנשי אמונה צריכים לפעול כדי לסייע לישראל ולפלסטינים לחדש את המאמצים להשיג שלום ולא לדמוניזציה של צד אחד בסכסוך, שלדעתנו הוא הצד הנפגע”. כבר בשנת 2005 הכנסייה המאוחדת של ישו האשימה את ישראל בהפרת זכויות אדם נרחבת נגד הפלסטינים.

החלטה שלא הצליחה לעבור בישיבה של הגוף המחוקק הייתה הכרזה על ישראל כאפרטהייד בסגנון דרום אפריקה. על מנת לאשר את ההחלטה הזו היה צורך בשני שליש אך במקרה זה התוצאה הייתה כמעט שיוויון עם 312 בעד לעומת 295 נגד, מה שהפיל את ההצעה.

Leave a Reply


Scroll Up