נוף ישיר למצר גיברלטר: ברנאר אנרי לוי מוכר את הבית במרוקו מאת אפרת בראשי מפן

July 13, 2017 11:57 am0 commentsViews: 305

מעבר להיותו ציוני נלהב ופילוסוף מפורסם שחוטף עוגות לפרצוף בהרצאותיו הרבות, האינטלקטואל המוערך ברנאר אנרי לוי הוא גם מיליונר שמחזיק בכמה בתים מסביב לגלובוס. היפה שביניהם עומד למכירה ומסקרן רבים. הצצה פנימה

ברנאר אנרי לוי עוזב את מרוקו (צילום: Splash)

הוא נחשב לאחד הפילוסופים והכותבים המשפיעים והמוערכים ביותר באירופה, מחברם של יותר מ-30 רבי מכר בתחומי הפילוסופיה, הספרות והעיון, ואף נחשב לסלבריטאי שחוטף עוגות לפרצוף בעת הרצאותיו – כמחאה על דעותיו. האינטילקטואל ברנאר אנרי לוי, שמבלה על קו פריז, ניו יורק ומרקש, מתקשה להחזיק את כל נכסיו – ולכן החליט למכור את הבית השוכן בטנג’ר שבמרוקו.

אל תטעו, הפילוסוף המתוקשר ביותר בעולם, יהודי-צרפתי, תומך ישראל, מיליונר שירש הון מאביו כשמכר את מפעל העצים שהוריש לו, לא נפל לקשיים כלכליים. מספר הימים (המועט) בשנה אינו מאפשר לו ליהנות מכל הבתים ולכן הנכס יוצא לשוק.

הבית שוכן על צוק בחוף ימה של טנג’ר (צפון מרוקו). הנוף הקסום שנשקף ממנו צופה בקו ישיר למצר גיברלטר, בנקודה המדויקת שבה נפגשים האוקיינוס האטלנטי והים התיכון. אנרי לוי רכש את הבית בשנת 2000 ונשבה בנופו הכחול שנצפה מכל פינה בו. אך הוא לא היחיד שנשבה במחזה – הבתים המפוארים השכנים לו היו בבעלותם של איל ההוצאה לאור מלקולם פורבס ומעצב האופנה הצרפתי איב סן לורן.

עיצוב הבית של אנרי לוי חף מקישוטיות יתר. המנימליזם מדבר בעד עצמו ועושה חסד עם הנוף שנשקף מחלונות הוויטרינה הגדולים. לפני 17 שנים – עת רכישתו – הבית היה מוזנח ומיושן. הפילוסוף המפורסם שכר את שירותיה של ידידתו מעצבת הפנים הצרפתיה אנדרה פורטמן, שנחשבה שם דבר בפריז והיא שהעניקה למבנה מראה שאין שני לו.

הנכס משתרע על פני שש קומות בשטח כולל של כ-600 מ”ר. העיקרון המנחה בעיצובו מבוסס על עקרונותיו של הצייר ההולנדי מונדריאן שפורטמן העריצה. תהליך השיפוץ נמשך כמעט חמש שנים וכלל יבוא מיוחד של חומרים, שהוזמנו ממקומות שונים על פני הגלובוס. למשל האבן שהגיעה מאיטליה, הברזל שהובא ממפעל ישן בארצות הברית והעץ מקנדה.

מעבר לחדרי המגורים וחדרי השינה הבית כולל גם סאונה, חדר כושר ובריכה באורך 82 מטרים, ששימשו את אנרי לוי בעיקר עבור אירוח של חברים ומסיבות. יצירות האמנות, הציורים והפסלים מקשטים פה כל פינה בבית ושווים מיליוני דולרים, אך אותם בעל הבית לוקח עמו, ומשאיר את יצירת האמנות הגדולה של פורטמן, המוצעת בימים אלה בשבעה מיליון דולר.

   לתמונות נוספות הקישו  http://nadlan.walla.co.il/item/3079991

Leave a Reply


Scroll Up