ערב קסום במילאנו: מכבי ניצחה את ריאל 98:86 וזכתה ביורוליג/דותן מלאך

May 19, 2014 11:32 am0 commentsViews: 151

אחרי המהפך האדיר מול צסק”א חשבנו שאין סיכוי למשחק גדול יותר. עד שהגיע משחק הגמר בו הכניעו הצהובים את הבלאנקוס בהארכה והחזירו את הגביע לישראל לאחר הפסקה של 9 שנים. טייריס רייס להט עם 26 נקודות. היקמן הוסיף 18. הנשיא שמעון פרס לבלאט: “כמעט קיבלתי התקף לב. נלחמתם כמו נמרים. כל הארץ צהובה

לפני המשחק מעטים ברחבי אירופה היו מוכנים להמר על ניצחון צהוב במפגש מול הענק הספרדי: אבל מכבי תל אביב שוב הוכיחה הערב (א’) שאין שום דבר שאינו אפשרי

Slider

מכבי מניפה את הגביע צילום: AFP

Untitled-9

הנשיא פרס חוגג צילום: דוברות בית הנשיא

על הנייר ריאל מדריד קבוצה טובה יותר, אבל מכבי תל אביב נלחמה, רצתה יותר, נאבקה יותר וגם השיגה את מבוקשה. הצהובים השיגו ניצחון ענק 86:98 והחזירו את הגביע הביתה לאחר הפסקה של 9 שנים.

במחצית הראשונה ריאל הובילה בהפרש שנע סביב 10 נקודות והתחושה הייתה לעיתים שהעסק בורח. אבל החבורה הצהובה נשארה בתמונה, הצליחה להביא את המשחק להארכה וגם לנצח בה. הערב הזה הוא צהוב מתמיד.

לאחר המשחק התקשר נשיא המדינה שמעון פרס למאמן מכבי ת”א דייויד בלאט ואמר לו: “כל הארץ צהובה. אין כמוך. אתה הוכחת מה זה נחישות, וכל הקבוצה לחמה כמו נמרים וניצחו כמו אריות. היה מדהים, וכמעט קיבלתי התקף לב.

“לעמוד כל הזמן במאוזן, ובסוף ניצחון כזה. אתה לא יודע מה עשית לישראל. זו המתנה הטובה ביותר. אין כמוך. תבואו לבית הנשיא, תביאו איתכם את הגביע, שכל העם יראה את זה. תביא את החבר’ה, הם היו יוצאים מן הכלל, ואתה היית אדיר. אין כמוך”.

לאחר מכן יצר קשר עם בלאט ראש הממשלה נתניהו שאמר: “דייויד, עשיתם את זה בגדול. עם ישראל עושה מדורות ואתם שרפתם את המגרש במילאנו. עד ההארכה קססתי ציפורניים. בהארכה. לאט לאט נשמתי לרווחה. אני רוצה להגיד לך ‘דייויד, תישאר”.

מיד לאחר הניצחון החלו אלפים להגיע לכיכר רבין בתל אביב וחלקם הגדול אף קפצו למזרקה וחגגו את ההישג הענק.

Untitled-6

צילום: EPA

Leave a Reply


Scroll Up