פוקס והחברים מברכים את טראמפ לרגל הפסדיו \ ש. קוצר

May 12, 2019 11:15 pm0 commentsViews: 4

כל הבוקר של יום רביעי, הוקדש על ידי ידידיו של טראמפ ברשת הטלויזיה שלו – פוקס ניוז למחיאות כפיים סוערות לכבוד הגילוי שבין השנים 1985 ל 1994, הוא הצליח להפסיד 1.19 ביליון דולר.

הידידים הנאמנים ללא חת של הנשיא עשו מאמץ עליון כדי למצוא דרך ולבצע “ספין חיובי” מוצלח, ולהציג את ההפסדים של טראמפ כהישג שאין שני לו: “…וואו”, אומר בנשימה קצרה ובקול רועד מהתרגשות הידידה איינסלי, “כל הדברים שהוא עשה, הם מעבר למה שרובנו יכולים להשיג”. במובן מסויים היא צודקת. איש לא הצליח להגיע  ל”השגיו” של טראמפ בתקופה המדוברת. איש לא הצליח להפסיד כל כך הרבה כסף, ויותר מזה, לצאת מזה בשלום, ועוד יותר עשיר ממה שהוא היה לפני שהפסיד.

גם לידיד הנוסף בחבורת הידידים של הנשיא בתכנית הבוקר, בראיין, היה מה לומר והוא לא היסס מלומר את אחת מהשטויות המטומטמות שאפשר לשמוע רק בפוקס: “הוא הפסיד הרבה כסף, אם מישהו מחשיב ביליון דולר להרבה כסף”. כבראיין סיים להגיד את השטות הזאת, הוא לא היסס להוסיף עליה “חוכמה” נוספת: “המספרים נראים הגיוניים. הם רק כרוניקה של הרפתקאות של איש עסקים שלוקח סיכונים. זה כמו שאתה קונה משהו, וזה מתברר כלא משתלם. ממתי זה אומר שאתה מפסידן? לא! אתה לוקח צ’אנסים, יש לך הזדמנות לעשות דברים ואתה עושה אותם, אלה הם החיים. הסיבה שבגללה כולנו הכרנו את השם דונלד טראמפ היא בגלל מה שהוא עשה במהלך של 30 שנה… למה אנשים לא מבינים שהוא קצת שונה מרוב בני האדם?” מסיים בראיין בשאלה שמבחינתו היא בוודאי שאלה רטורית שהתשובה עליה ידועה לכל.

בראיון הטלפוני שטראמפ ניהל עם ידידיו באותו בוקר, הוא התעקש שלמעשה הפסדיו בשיעור של למעלה מביליון דולר, היו חלק מתכנית ארוכת ראות שלו. ההפסדים האלה לדבריו יצרו “מקלט מס”, שכמותו יצרו לעצמם בזמנו כל הקבלנים הגדולים.

גם ניוט גיגריץ” צץ והופיע מהתהומות בתכנית בדברי ההגנה הכי חצופים שאפשר: “כשמדרגות המס נמוכות, יש למשלמי המס פחות צורך במקלטי מס. זאת אומרת שכשהמיסים נמוכים, אין צורך ליצור הפסדים כדי להמנע מתשלומי מס, לכן באופן ריאלי ביותר קיצוצי המס של טראמפ מצדיקים את עצמם”.

תארו לעצמכם מה הם היו אומרים אילו התברר שטראמפ הרוויח כמה גרושים

Leave a Reply


Scroll Up