רפובליקנים נגד טראמפ 2

May 14, 2019 8:11 pm0 commentsViews: 19

דייויד ג’ולי שירת בין השנים 2014 ל 2017, כחבר קונגרס רפובליקני מטעם מחוז הבחירה מספר 13 בפלורידה. כשנה אחרי כניסת טראמפ לבית הלבן, התפטר ג’ולי מהקונגרס והודיע שהוא עוזב את המפלגה הרפובליקנית.

ביום חמישי, בראיון לאמ.אס.אנ.בי.סי., גינה ג’ולי את עמיתיו לשעבר בקונגרס ובסנט, שמגינים על טראמפ כמו כלבים פבלוביים, גם כשהעובדות טופכות על פניהם: “הם מדגימים רמה מביכה של חנפנות כשהם ממהרים להגן על הנשיא טראמפ ועל בני משפחתו”, אמר ג’ולי.

כידוע, אתמול יום חמישי, זומן דונלד טראמפ הבן על ידי ראש ועדת המודיעין הרפובליקני של הסנט ריצ’רד בור, לתת עדות לפני הועדה. הזימון הזה נשלח לטראמפ הצעיר אחרי שיו”ר הסנט מיץ’ מק’קונל, הודיע יום לפני כן מעל רצפת המליאה, שהחקירות נגד טראמפ הסתיימו ונחתמו. הזימון הזה הכעיס מאוד את חבריו בסנט ובקונגרס, במיוחד את אלה שיצטרכו להתייצב לפני הבוחר הרפובליקני בעוד שנה וחצי, שמיהרו להביע את מחאתם על הזימון באזני הבוחרים שלהם. בור עצמו, נבחר לכהונה נוספת של 6 שנים בנובמבר האחרון, וכנראה שהוא מרגיש יותר חופשי לחקור את העובדות בדרך אל האמת.

ג’ולי ידוע כמבקר חריף של טראמפ, והוא אינו מהסס להעביר ביקורת חריפה עליו ועל עמיתיו לשעבר במפלגה הרפובליקנית, מכל במה אפשרית

בראיון המדובר הוסיף ג’ולי ואמר: “אם להיות ישר, המאמץ המתואם להגנתו של טראמפ הבן על ידי המפלגה הרפובליקנית בסנט ובקונגרס, חושפת שתי עובדות. העובדה הראשונה הינה רמה מביכה של חנפנות, והשניה חוסר אכפתיות לנוכח תופעות של שבועת שקר בפני הסנט. (כזכור, טראמפ הצעיר נתפס משקר בשבועה לפני ועדת הסנט, בעת שנשאל בין היתר לגבי מעורבותו בפרשיית סטורמי דניאל. ג’וניור הכחיש כל מעורבות וכל ידע בנושא. מאוחר יותר מסר עורך הדין לשעבר של טראמפ, מייקל כהן לקונגרס, את צילומי ההמחאות שנמסרו לדניאלס, כשהחתימה המתנוססת על ההמחאות הינה חתימתו של טראמפ הצעיר. מייקל כהן, מרצה היום עונש מאסר, בין היתר בגלל שבועת השקר שהוא מסר בעדותו הראשונה בסנט בנושא, בעוד טראמם הצעיר מסתובב חפשי, למרות שעבר בדיוק את אותה העברה)

טראמפ והרפובליקנים לא מעוניינים כמובן שהבן “יתפס על חם” פעם נוספת, שכן הפעם, לנוכח העובדה שהאמת ידועה בראש חוצות, יאלץ ג’וניור לסתור את עדותו הראשונה, מה שלא יותיר כל ספק שבעדותו הראשונה הוא נשבע לשקר.

“אם הילד שיקר”, אומר ג’ולי, “אז שישא באחריות. ואם הוא לא שיקר, לא צפויה לו כל סכנה”. מאוחר יותר באותו יום, צייץ ג’ולי סידרה של ציוצים שבה הוא מפרט כיצד ניתן לבנות תיק שיאפשר את הדחתו של טראמפ, בהתבסס על הממצאים שפורסמו מתוך הדוח של מולר. ג’ולי, שהוא משפטן במקצועו, טוען שהדוח של מולר חושף “הוכחות משמעותיות”, שטראמפ שיבש את החקירות נגדו, בחילופי הדברים המתועדים בינו לבין יועצו המשפטי דון מגגן ובינו לבין מי שהיה שר המשפטים שלו ג’ף סשנס.

Leave a Reply


Scroll Up